ნოროვირუსის ეპიდემია საკრუიზო გემზე - ინფიცირებულია 241 ადამიანი
გია ვოლსკი: "რასაკვირველია რუსეთმა განახორციელა ინტერვენცია, რუსეთი ახდენს ოკუპაციას, პროცესების ასე განვითარების სცენარის რეალიზაცია კი უდავოდ სააკაშვილმა მოახდინა, წინააღმდეგ შემთხვევაში იმ მოღალატეობრივ აქტს ხელს არ მოაწერდა!"
მიანმარში დაღუპულთა რაოდენობამ 2700 გადააჭარბა - 300-ზე მეტი უგზო-უკვლოდ დაკარგულად ითვლება
ჩინეთის ხელისუფლებამ გარიგება შეაჩერა, რომლის მიხედვითაც ამერიკულ Black Rock-ს პანამის არხზე ორი ჩინური პორტი უნდა შეეძინა - CNN
დიდი ოდენობით ხე-ტყის უკანონო მოპოვების ფაქტი კახეთში - სამართალდარღვევა იმ დროს გამოავლინა, როდესაც უკანონოდ მოპოვებული მასალა სატვირთო მანქანებით გადაჰქონდათ
ეკოაქტივისტებმა შვედეთში "ტესლას" ორ მაღაზიას საღებავი შეასხეს
ჩინეთის ხელისუფლებამ შეაჩერა გარიგება, რომლის მიხედვითაც ამერიკულ Black Rock-ს პანამის არხზე ორი ჩინური პორტი უნდა შეეძინა - CNN
ლევან გიგინეიშვილი: როცა ლიბერალიზმი წყდება ჭეშმარიტებას, ლოგიკას, დიდ ტრადიციებს, რომელთა სიმართლე და ღირებულება საუკუნეების განმავლობაში გამოიცადა და დამტკიცდა, ლიბერალიზმი შეიძლება იქცეს ტირანიად, უკონტროლო ნებისმიერობა - ტრაგედიად
Byline Times-ის სტატია, სადაც ავტორი ბიძინა ივანიშვილის რუსულ კავშირებზე მიანიშნებს, შეკვეთილი და დაფინანსებულია სოროსის ფონდის მიერ